Sõlekese lapsed osalesid RoboPõx 2019

21. nov. 2019

Robootika huvilised lapsed osalesid RoboPõx 2019

20. novembril osaleseid Sõlekese robootikahuvilised lapsed Põlva lasteaias Pihlapuu RoboPõx päeval. Eesmärgiks oli näidata oma loovust, harjutada ettekannet ja õppida kuulamisoskust.

Sõlekese lasteaia tublid osalejad olid: Hardi Lindpere, Markus Mõttus, Andri Hilp, Simon Vislapuu, Oliver Koemets, Jan-Armar Eensalu, Andrei Matetski, Isabel Rauk ning Krister Kullama, kellest moodustus kaks tiimi. Lapsi juhendasid Karina Höövel ja Piret Kender. Kohapeal oli tiimide ülesandeks välja mõelda tulevikurobotid, kes aitaks meid igapäeva elus, algatada oma Start-Up ning seda ka teistele tiimidele tutvustada. Seejuures pidi tutvustama ka ühte robotit (Sõlekese lapsed esindasid  Matatalab’i ning Lego WeDo roboteid), mis aitaks välja mõeldud ideed ellu viia.

Robootikute tegemisi Sõlekeses

Lisaks on väikesed robootikud oktoobri ning novembri kuu jooksul osa võtnud mitmetest suurtest õpilasüritustest.

8. ja 15. oktoobril võeti osa rahvusvahelisest programeerimisnädalast Code Week, mille raames tutvuti porgrammeerimise põhitõdedega kasutades Lego Wedo roboteid, DashDot põrandaroboteid ning põgusalt tutvuti ka Scratchiga.

Samuti lahendasid lapsed kuu jooksul erinevaid ülesandeid, nagu pildi järgi ehitamine, programmeerimine ilma vahendita ning vahendiga. Kõik see toimus  ProgeTiigri tulevikutegijate 2019 õpilasürituse raames.

Robootikute juhendaja Sinilinnu rühmaõpetaja Karina Höövel