Haridus- ja teadusminister Liina Kersna külastas Sõlekese lasteaeda

20. juuni 2022

Võru lasteaed Sõleke korraldas Võro Instituudi õppeaasta lõpuürituse, millest võtsid osa Põlva- ja Võru maakonna keelepesarühmade õpetajad, Võru Instituudi direktor Rainer Kuuba, Keelepesa spetsialistid Evely Haug ja Triin Toom. Ürituse oodatud külaline oli haridus- ja teadusminister Liina Kersna.
Külalisi võttis uksel vastu Naerulinnu keelepesarühma laste võrukeelne tervitus „Tere tulõmast Sõlõkõsõ latsiaida!”
Ürituse meeleolu lõi juba A. Adsoni luulelugemisvõistluselt tunnustuse saanud Päikeselinnu keelepesarühma laste võrukeelne luule- ja muusikaline etteaste „Mu kodo om Võromaal”, mis sai külaliste tugeva aplausi osaliseks.
Haridus- ja teadusminister Liina Kersna rõhutas oma kõnes, et eestlaste mõttemaailma rikkuse aluseks on põlised paikkondlikud keeled ja võrukestel on oma võru keel, mille tutvustamiseks, säilitamiseks ja edasiandmiseks lastele on tehtud palju tööd. Ta imetles õpetajaid, kes kõnelevad ise võru keelt ja annavad seda igapäevaselt edasi lastele, sest paikkondliku keele kasutamine otsustab selle keele püsimajäämise.
Liina Kersna tunnustas keelepesarühmade õpetajaid kümne aasta jooksul südamega tehtud töö eest ja andis üle Haridusministeeriumi tänukirjad.

Keelepesarühma õpetaja Maia Päevalill